קצת עלי

 

הי שלום, שמי רעואל מגד. אני אמן CG, מעצב מוצרים, מרצה ומדריך.

במשך הקריירה אני בוחן כיצד הנדסה, אומנות ועיצוב דיגיטלי משתלבים יחד בענפי התעשייה השונים.

במהלך הקרירה המקצועית שלי בתחומי תעשייה שונים ובמקביל, עבדתי כמרצה ליסודות האמנות הדיגיטלית וההדמיה במכללת אורנים. שם במשך מספר שנים לימדתי עשרות קבוצות של ילדים ונוער מכל המגזרים בחברה הישראלית. מסגרות לימוד כמו פרויקט מנהיגות לעדה האתיופית ונוער עולה, חשיפה למדע בחברה הערבית, נוער שוחר מדע ומצוינות, בתי ספר ממלכתיים ועוד.

מייסד ומפתח ראשי של תוכניות הלימוד Imaging של ArtFactory. מאמין מאוד שבתי ספר צריכים לעודד ילדים למצוא במה שהם טובים ולעודד אותם ללכת בדרכם. בעשור האחרון, התנסתי בדרכים חדשות לשחרר את כישרונם של ילדים, מוסתרים או אחרים, באמצעות חינוך לעיצוב שימושי ואמנות. זאת ע״י שימוש בכלים טכנולוגיים זמנים למוסדות חינוכיים והמותאמים ללימודים במאה ה 21.

כיום אני מנהל את המרכז ArtFactory למעצבי העתיד. 

מרכז ללימוד יסודות העיצוב התלת ממדי ותרגול החשיבה העיצובית (Design thinking)
מסלול 
Imaging לימודי עיצוב ואומנות בתלת ממד. 

Imaging 

הוא מסלול לימוד ייחודי שפותח על בסיס הניסיון הרב שצברתי בהדרכה, בעיצוב ובתעשייה. התרגילים בקורס בנויים באופן חוויתי ומעשי המלמד את יסודות עולם המידול התלת ממדי. ומדמים תהליכי פיתוח מודרנים, המעודדים חשיבה עיצובית ועבודה שיתופית. הלימודים מתאימים לילדים ונוער או למתחילים המעוניינים להיכנס לתחום. המסלול בנוי מארבעה שלבים מהירים ופשוטים המועברים בצורה חוויתית מהנה וקלילה. מערכת החינוך וההשכלה זקוקה לשדרוג, ומעולם לא היה חשוב לפתח מיומנויות רכות וקשות למאה ה -21 כדי לענות על הציפיות של שוק העבודה העתידי. מסלול Imaging הוא המפתח לשינוי זה מכיוון שהוא מציע סביבה אידיאלית ובטוחה לחינוך טכנולוגי ולמידה מעשית: מדע, טכנולוגיה, הנדסה, אומנויות ומתמטיקה כמסלולים להנחיית חקר תלמידים, דיונים וחשיבה ביקורתית.

לקיחת יוזמה וחישבה ביקורתית
לעסוק בפעילויות למידה משמעותיות
להפוך לפותר בעיות גמישות
לחבק ולהעריך שיתופי פעולה
עבודת צוות בתהליך היצירה

 

״כל ילד ראוי לפחות למישהו אחד שיאמין בו״.

 

לעשות כמו, מדמיון למציאות -  דרך ייחודית לרכישת כלים ושיטות עבודה למעצבי העתיד ופותרי הבעיות של המחר.

״משחק ומטלה הם בעצם אותו הדבר״

בילדותי היה לי קשה בלימודים עצמם. אם זאת תמיד התחברתי לעולמות הדימיון. כנראה שאהבתי לחלום - זו הייתה הפינה השקטה שלי. הציור, הפיסול, העיצוב הגרפי ולבסוף המחשב היו המקומות החזקים שלי.

ביסודי, למדתי בית הספר הנסיוני הפתוח בחיפה. לעולם לא אשכח את המקום המיוחד הזה. שם רכשתי כלים ואת האהבת הלימוד עצמו. חינוך שעודד סקרנות ,בחירה אישית, חיפוש דרך ולקיחת אחריות. הערכים אלו מלווים אותי מאז והם מזינים את הרצון ללמוד וללמד כיום.

את המחשב הגרפי פגשתי פעם ראשונה בתיכון בסוף שנות ה80. זה היה במסגרת מחויבות אישית שבבית הספר. שם יכולתי לעבוד על מחשבים בפעם הראשונה בחיי (מחשב לכל ילד או מחשב נייד בטלפון היה מדע בידיוני). למדנו לעבוד על המחשב הגרפי והתבקשנו לצייר אנימציות מחשב קטנות, קצרות ומאוד מפוקסלות בהשוואה להיום...אך אז הייתה זו התגשמות של חלום, מדימיון למציאות.


לאחר השירות הצבאי נסעתי לטיול בעולם, כנראה הסיפור הישראלי המוכר של דורי. כשחזרתי מהטיול ״הגדול״ של אחרי הצבא, נרשמתי ללימודים באוניברסיטת חיפה. ​לימודי תואר ראשון. במהלך הלימודים עבדתי בתיאטרון העירוני חיפה. בסיום הלימודים פתחתי סטודיו עצמאי לעיצוב גרפי. במהלך הקריירה המשכתי לתחומי עיצוב נוספים ותמיד הקפדתי להמשיך ללמוד, להתפתח ולהתקדם באופן עצמאי. בעזרת קורסים מקצועיים וכמובן בעבודה עצמה.

בוגר BA - אוניברסיטת חיפה, אומנות יצירה ועיצוב במות לתיאטרון.
מאפין חווית משתמש - מכללת ג׳ון ברייס במסלול הסמכה UXV . 
מומחה ליישומי גרפיקה ממוחשבת בתחום ההדמיה, השרטוט, פיתוח ישומים ועיצוב ממשקים.

15 שנות ניסיון בתפקידים שונים:

עיצוב גרפי לדפוס ועיצוב תפאורה בתאטרון, עיצוב ואפיון ממשקים UI/UX, בנית מודלים, הדמיות והדפסה דיגיטלית. נסיון בפיתוח אפליקציות ועיצוב ממשקי מכונה. בתאגידים גדולים ובסטרטאפים שונים, בתפקיד מהנדס אפליקציה וכמאפיין. מעצב ומנהל מוצר בפרוייקטים בעיצוב פנים ואדריכלות, 

יליד ישראל (1972) דור שלישי בארץ. נשוי להילה ואב שלושה ילדים מקסימים. 

את ביתנו בנינו בקציר, ישוב קהילתי והררי סמוך לואדי ערה שבצפון.

אוהב טבע, יצירה, מדע וחדשנות. 


בברכה

מחכה לפגוש אתכם... 

 

רעואל מגד,

מנהל מרכז ArtFactory למעצבי העתיד.

my pic 2.jpg
la-zooz_33218435-13ee-11e5-845c-1d217e6f
UX מאפיין
oranim.png
מרצה ומדריך
DIGIFLEX logo.PNG
רפרנט הנדסה
logo.png
UX מאפיין
bigLogoOrange1-306x218.png
UX מאפיין
HP logo.png
רפרנט הנדסה