קצת עלי

 

הי שלום, שמי רעואל מגד. אני אמן CG, מעצב ומרצה.

במשך הקריירה אני בוחן כיצד הנדסה, אומנות ועיצוב דיגיטלי משתלבים יחד בענפי התעשייה השונים.

במהלך השנים ובמקביל לעשייה המקצועית הזו, עבדתי כמרצה ליסודות האמנות הדיגיטלית וההדמיה במכללת אורנים. במהלך השנים לימדתי שם עשרות קבוצות של ילדים ונוער מכל המגזרים בחברה הישראלית. במסגרות כמו פרויקט מנהיגות לעדה האתיופית ונוער עולה, חשיפה למדע בחברה הערבית, נוער שוחר מדע ומצוינות, בתי ספר ממלכתיים ועוד.

כיום אני מנהל את המרכז ArtFactory למעצבי העתיד. 

מרכז ללימוד יסודות העיצוב התלת ממדי ותרגול החשיבה העיצובית (Design thinking)
מסלול 
Imaging לימודי עיצוב ואומנות בתלת ממד. 

מסלול לימוד ייחודי שפותח על בסיס הניסיון הרב שצברתי בהדרכה, בעיצוב ובתעשייה. התרגילים בקורס בנויים באופן חוויתי ומעשי המלמד את יסודות עולם המידול התלת ממדי. ומדמים תהליכי פיתוח מודרנים, המעודדים חשיבה עיצובית ועבודה שיתופית. הלימודים מתאימים לילדים ונוער או למתחילים המעוניינים להיכנס לתחום. המסלול בנוי מארבעה שלבים מהירים ופשוטים המועברים בצורה חוויתית מהנה וקלילה.

לעשות כמו, מדמיון למציאות -  דרך ייחודית לרכישת כלים ושיטות עבודה למעצבי העתיד ופותרי הבעיות של המחר.

 

״כל ילד ראוי לפחות למישהו אחד שיאמין בו״.


״דרכו של האמן היא הדמיון והחלום - אך המלך הוא מספר הסיפורים הטוב ביותר״

״משחק ומטלה הם בעצם אותו הדבר״

בילדותי היה לי קשה בלימודים עצמם. אם זאת תמיד התחברתי לעולמות הדימיון. כנראה שאהבתי לחלום - זו הייתה הפינה השקטה שלי. הציור, הפיסול, העיצוב הגרפי ולבסוף המחשב היו המקומות החזקים שלי.

ביסודי, למדתי בית הספר הנסיוני הפתוח בחיפה. לעולם לא אשכח את המקום המיוחד הזה. שם רכשתי כלים ואת האהבת הלימוד עצמו. חינוך שעודד סקרנות ,בחירה אישית, חיפוש דרך ולקיחת אחריות. הערכים אלו מלווים אותי מאז והם מזינים את הרצון ללמוד וללמד כיום.

את המחשב הגרפי פגשתי פעם ראשונה בתיכון בסוף שנות ה80. זה היה במסגרת מחויבות אישית שבבית הספר. שם יכולתי לעבוד על מחשבים בפעם הראשונה בחיי (מחשב לכל ילד או מחשב נייד בטלפון היה מדע בידיוני). למדנו לעבוד על המחשב הגרפי והתבקשנו לצייר אנימציות מחשב קטנות, קצרות ומאוד מפוקסלות בהשוואה להיום...אך אז הייתה זו התגשמות של חלום, מדימיון למציאות.


את השירות הצבאי התחלתי כלוחם בתותחנים וסיימתי בתפקיד קצין בריאות הציבור באחת מאוגדות צה״ל בצפון. לאחר השירות הצבאי נסעתי לטיול בעולם, כנראה הסיפור הישראלי המוכר של דורי. כשחזרתי מהטיול ״הגדול״ של אחרי הצבא, נרשמתי ללימודים באוניברסיטת חיפה. ​לימודי תואר ראשון. במהלך הלימודים עבדתי כמנהל תיפעול וביטחון בתיאטרון העירוני חיפה. בסיום הלימודים ולאחר החתונה פתחתי סטודיו עצמאי לעיצוב גרפי.במהלך הקריירה המשכתי לתחומי עיצוב נוספים ותמיד הקפדתי להמשיך ללמוד, להתפתח ולהתקדם באופן עצמאי. בעזרת קורסים מקצועיים וכמובן בעבודה עצמה.

בוגר BA - אוניברסיטת חיפה, אומנות יצירה ועיצוב במות לתיאטרון.
מאפין חווית משתמש - מכללת ג׳ון ברייס במסלול הסמכה UXV . 
מומחה ליישומי גרפיקה ממוחשבת בתחום ההדמיה, השרטוט, פיתוח ישומים ועיצוב ממשקים.

15 שנות ניסיון בתפקידים שונים: החל מעיצוב גרפי לדפוס ועיצוב תפאורה בתאטרון, עיצוב ואפיון ממשקים UI, בנית מודלים, הדמיות והדפסה דיגיטלית. נסיון במחקר ופיתוח של אפליקציות בתחום הגרפיקה הממוחשבת ועיצוב ממשקי מכונה. R&D בתאגידים גדולים כמו HP ובסטרטאפים שונים בתעשיית ההי טק. בתפקידי מהנדס אפליקציה וכמאפיין UX. מעצב ומנהל מוצר בתעשייה: עיצוב וניהול יצור לפרוייקטים אדרכליים בנגרות ועיצוב פנים.

יליד ישראל, בשנת 1972, נשוי להילה ואב שלושה ילדים מקסימים. 

את ביתנו בנינו בקציר, ישוב קהילתי והררי סמוך לואדי ערה שבצפון השומרון.

אוהב טבע, יצירה, מדע וחדשנות. 


בברכה

מחכה לפגוש אתכם... 

 

רעואל מגד,

מנהל מרכז ArtFactory למעצבי העתיד.

CONTACT US

Hacharov 49 st', Katzir, Israel.

© ArtFactory

Email: reuelmegged@gmail.com

050-6622212

  • Facebook
  • Pinterest
  • Instagram